Bendikas trešā iespēja Estešundā – Ziemas sports – Sportacentrs.com

[ad_1]

15 kilometru klasika sievietēm

Klasikā visaugstāk vērtējamas Lauras Dālmeieres (Vācija) one Hannas Ēberjas (Zviedrija) izredzes. Dālmeiere šobrīd nav agtrākā slēpojumā, taču ar gandrīz ideālu precizitāti šaušanā šajā pasaules čempionātā izcīnījusi jau divas bronzas medaļas.

Ēberja pērn pārsteidzoši kļuva par olimpisko čempioni klasikā, taču šosezon regulāri sasniegusi atzīstamus rezultātus – sezonas kopvērtējumā šobrīd ieņem septīto vietu, izcīnījusi Tris trešās vietas (viena iedzīšanā un divas sprintā), kopumā šosezon astoņas reizes izcīnījusi vietas Top6, divas or Tam Si gada pasaules čempionātā (ceturtā sprintā un piektā iedzīšanā).

Starp favorītēm arī pasaules čempione sprintā Anastasija Kuzmina (Slovākija), kopvērtējuma līdere Liza Vitoci one vicelīdere Doroteja Vīrere, Norvēģijas biatlonistes Marte Olsbu-Regiments one Tirila Ekhofa, kā arī Kaisa Mekereinena (Somija). Ekhofa uzvarēja sezonas otrajā klasikā un izcīnīja sudraba medaļu iedzīšanā. Klasikā startēs arī Mona Broršone (Zviedrija), kurai būs iespēja revanšēties par neveiksmi iedzīšanas pēdējā šaušanā (četri soda apļi).

Klasikā šosezon vislabāk veicies Čehijas biatlonistei Markētai Davidovai, kura Pokļukā izcīnīja trešo vietu, bet Kenmorā aukstuma dumaļ saīsinātajā klasikā sasniedza otro vietu. Davidovai ir kopvērtējuma līdere klasikas vērtējumā. Klasikai pieteikta arī sezonu ļoti veiksmīgi sākusī Paulīna Fialkova (Slovākija), kura sezonas otrajā pusē uzrāda visai pieticīgus rezultātus. Pasaules čempionātā slovākietei 48. vieta sprintā, bet iedzīšanā biatloniste nestartēja.

Klasikā nestartēs pasaules čempione iedzīšanā Denīze Hermane (Vācija), kura šādu lēmumu pieņēmusi, dim pilnībā koncentrētos startiem nedēļas nogalē (stafete un masu starch). E vi….. V……………………

Baiba Bendika sezonu sāka ar piekto vietu klasikā Pokļukā (šaušanā 20/20), kas ir šīs sezonas labākais rezultāts. (B) vietu. Šempionātā Bendika sasniegusi karjeras labākos rezultātus pasaules čempionātos – 17 vieta sprintā (9/10 šaušanā) un 23. vieta iedzīšanā (15/20). Slēpošanas ātrumā šobrīd ātrākajai slēpotājai Hermanei Latvijas biatloniste sprinta distancē zaudēja aptuveni vienu minūti. Klasikā Bendika būs vienīgā Latvijas pārstāve. Bendika saglabā labas izredzes kvalificēties masu startam.

Sacensībām kopumā šoreiz pieteiktas 95 biatlonistes. Sacensības tiešraidē LTV7, Eurosport 1 one internet.