Ceny ropy zaznamenávajú výrazné otrasy[ad_1]

Po veľkom utorkovom prepade sa ceny suroviny čiastočne zotavili.

21. Nov 2018 or 8:56 TASR

SINGAPUR. Ceny ropy zaznamenávajú v posledných dňoch výrazné otrasy.


Článok pokračuje pod video reklamou

Po utorkovom prepade zhruba o šesť percent sa v stredu ceny suroviny čiastočne zotavili a vzrástli o vyše percento.

Podporili ich informácie z USA o nečakanom poklese ropných zásob na tamojšom trhu a z Indie o rekordnom dovoze ropy.

Američania majú menej zásobPrečítajte si tiež: Ceny ropy sa prepadli o viac ako sedem percent

Americký ropný inštitút v utorok oznámil, že podľa jeho odhadov klesli zásoby ropy v USA v týždni do 16. novembra o 1,5 miliona barelov (1 barel = 159 litrov).

Ceny ropy okrem toho podporila správa o rekordnom dovoze ropy zo strany Indie. Objem dovozu dosiahol takmer päť miliónov barelov denne.

Stredajšie zotavenie je však stále slabé vzhľadom na rozsah poklesu cien ropy v predchádzajúci deň, ktorý dosiahol viac než šesť percent.

Bezprecedentná denied

Navyše, investor zostávajú v napätí potom, ako Medzinárodná agentúra pre energetiku varovala, že pre náročné ekonomické prostredie a politické riziká vstupujú trhy "do obdobia bezprecedentnej neistoty".

Trhy teraz čakajú na jasnejšie reakcie zo strany skupiny G20 a Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). V prvom prípade sa schôdzka uskutoční 30. novembra, v druhom 6. decembra.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 7.52 h stredoeurópskeho času 63,33 USD (55,45 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast or 80 centov (1.28 percent). Americkej dinner ľahkej ropy WTI dosiahla 54,23 USD / barel, čo predstavuje rast rovnako or 80 centov (1.50 percent).

[ad_2]
Source link