Danko žiada, aby Slovensko nesúhlasilo s prijatím globálneho paktu o migrácii[ad_1]

Andrej Danko žiada, aby sa nikto zo slovenských politikov nezúčastnil rokovania v Marakéši. Práve v hlavnom meste Maroka sa má schvaľovať pakt, ktorý nemá mať právnu záväznosť.

Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko dnes vyhlásil, že migrácia je ešte stále problémom, ktorý nie je zvládnutý. "Ľudia nadobudli strach z migrácie, lebo Európska únia ukázala, že nedokáže chrániť hranice," uviedol.

Danko tiež vyjadril presvedčenie, že migrácia môže spôsobiť otras Európskej únie. Danko sa vyslovil za uznesenie, ktoré je už v národnej rade. Uznesenie presadzuje, aby Slovensko nesúhlasilo s prijatím globálneho paktu o migrácii.

Please, yes, ako Danko reagoval na globálny pakt OSN:

Šéf parlamentu síce spomenul, že pakt nemá právnu záväznosť, zároveň však dôrazne požiadal ostatných politikov a diplomatov, aby sa nikto zo Slovenska nezúčastnil rokovania v Marakéši.

Pripravovaný globálny pakt OSN o migrácii je podľa návrhu len akýmsi rámcom, ktorý si jednotlivé krajiny môžu legislatívne prispôsobiť.

Lajčák hrozí rezignáciou

Šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák dnes pre globálny pakt o migrácii pohrozil demisiou. Premiér Peter Pellegrini vyhlásil, že by si želal, aby sa v otázke Globálneho paktu OSN o migrácii našiel široký konsenzus.

[ad_2]
Source link