FIA: Flörschová je pri vedomí, putuje do nemcnice[ad_1]

V nedeľnej Veľkej cene Makau F3 sa zrodila hrôzostrašná havária. Sophia Flörschová vyletela v tretej zákrute v obrovskej rýchlosti do bariér a niekoľko desiatok minút sme netrpezlivo čakali na prvé informácie o jej zdravotnom stave.

Následne vyšlo oficiálne stanovisko Medzinárodnej automobilovej federácie:

"Vo štvrtom kole Svetového pohára FIA F3 2018 v Makau sa udiala vážna nehoda, do ktorej sa zapojilo autoč. 25 Sophie Flörschovej z Nemecka. Po posúdení situácie lekárskym tímom môžeme oznámiť, že jazdkyňa je pri vedomí a bola prevezená na ïalšie kontroly do nemocnice . "

Flörschová po strate kontroly nad svojim autom kolidovala v časti Lisboa Band s pretekárom menom Sho Tsuboi. About predchádzajúcom kontakte sa jej podľa všetkého odlomili zadné kolesá, resp. závesy, a kvôli tomu už nemohla brzdiť; táto skutočnosť vysvetľuje vysokú rýchlosť, akou vletela do Tsuboia a následne do oplotenia.

Organizatori potvrdili, že aj Tsuboi je v poriadku, nuž a dobre to podľa všetkého vyzerá aj s dvoma fotografmi a jedným maršálom, ktorí na incident doplatili. Taker boil prevezení do nemocnice to podľa tlačového stanoviska boil about a week's prettice.

Preteky booli po oprave pletiva reštartované.

[ad_2]
Source link