Karel Gott byl propuštěn z nemocnice do domácí péče[ad_1]

Karel Gott na křestu CD Ta pravá (26. června 2018, pražská Malostranská beseda)


| photo: Profimedia.cz

<! –->

"Pan Gott byl již propuštěn z nemocnice domů. V příštích dnech bude odpočívat a teprve pozvolna se vrátí k pracovním povinnostem, "potvrdila pro iDNES.cz zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Důvodem hospitalizace Karla Gotta bylo respirační onemocnění, které se u zpěváka rozvinulo v polovině minulého týdne. Další případný zápal plic nebo průdušek, ve který mohou současné zdravotní potíže přerůst, by mohl Gotta ohrozit na životě.

Minulý čtvrtek podstoupil zpěvák vyšetření ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Po něm lékaři rozhodli o jeho hospitalizaci. Jako diagnózu určili zánět dýchacích cest, který ohrožuje průdušky a plíce.

Lékaři drželi Karla Gotta vzhledem k oslabené imunitě v karanténě. Směl k němu jen vybraný personál a manželka Ivana. Gottův management zrušil jeho pracovní program v nejbližších dnech. Zpěvák se quůli hospitalizaci nemohl zúčastnit ani oslav 90. narozenin kolegyně Yvetty Simonové, na kterou poslal kytici a dopis.

V listopadu 2015 diagnostikovali lékaři Karlu Gottovi zhoubné naturorové onemocnění mízních uzlin, takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Gott okamžitě zahájil cílenou onkologickou léčbu a zrušil všechny své naplánované koncerty. Po šesté chemoterapii následná vyšetření ukázala, že naturorové onemocnění zcela vymizelo.

<! –->

[ad_2]
Source link