Koho môže dostať Slovensko v kvalifikácií o Euro 2020? Posted if zloženie košov pred žrebom[ad_1]

Slovensko si vypadnutím z B-divízie Ligy národov skomplikovalo situáciu pred kvalifikáciou o postup na Euro 2020. Počas žrebu, ktorý sa bude konať 2. decembra, sa totiž ocitne až v treťom výkonnostnom koši. Do skupin teda dostaneme o jedného silného súpera navyše.

Hoci zloženie košov ešte nie je definitívne potvrdené, je velmi pravdepodobné, že nás bude čakať náročná skupina, v ktorej môžeme naraziť až na dvoch svetových futbalových gigantov.

V prvom koši by sme ľahšieho súpera hľadali naozaj marina Isté miesto v ňom majú Švajčiari, Holaniania, Portugal, Angličania, Belgicko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko a Chorvátsko. Zatiaľ sú v ňom aj Nemci, no tí môžu ešte klesnúť do druhého koša. Dostáť však ,, National Elf "ako súpera z 2. koša by sme si určite nepriali, čiže zotrvanie v tom prvom im radi doprajeme.

Druhý kôš sa skladá z tímov, ktore sú výkonnostne porovnateľné s tým slovenským. Isté miesto v ňom majú Island, Bosnia and Herzegovina, Ukrajina, Dánsko, Rusko, Rakúsko, Wales, Švédsko a Česko. Otáznik je u Poliakov, ktorých môžu nahradiť spomínaní Nemci.

Tretí kôš, v ktorom je Slovensko, father aj Turecku, Írsku, Severnému Írsku, Nórsku, Srbsku a Fínsku. To súper, ktorých v kvalifikácii určite nedostaneme. Otáznik je u Bulharska, Izraela a Škótska.

odporúčame tiež:

Thumbnail

V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť predbežné zloženie košov pred žrebom kvalifikácie Euro 2020. Tie, ktoré majú pri sebe hviezdičku, sú už 100-percentné (platí to aj o Slovensku). Reprezentácie bez hviezdičky môžu svoju pozíciu v košoch ešte zmeniť. Rozhodnú o tom výsledky dnešných zápasov Ligy národov.

Predbežné zloženie košov pri žrebe kvalifikácie Euro 2020

1. kôš: Švajčiarsko *, Holandsko *, Portugalsko *, Anglicko *, Belgicko *, Francúzsko *, Španielsko *, Taliansko *, Chorvátsko *, Nemecko

2. kôš: Poľsko, Island *, Bosnia and Herzegovina *, Ukrajina *, Dánsko *, Rusko *, Rakúsko *, Wales *, Česko *, Švédsko *

3. kôš: SLOVENSKO *, Turecko *, Írsko *, Severné Írsko *, Nórsko *, Srbsko *, Izrael, Fínsko *, Bulharsko, Škótsko

4. kôš: Maïarsko, Rumunsko, Grécko *, Albánsko *, Čierna Hora *, Cyprus *, Estónsko *, Slovinsko *, Litva *, Gruzínsko *

5. kôš: Macedónsko *, Bielorusko *, Kosovo *, Luxembursko *, Arménsko *, Azerbajdžan *, Kazachstan *, Moldavsko *, Gibraltár *, Faerské ostrovy

6. kôš: Lotyšsko *, Lichtenštajnsko *, Andorra *, Malta, San Maríno *

[ad_2]
Source link