Košičania nemali v Detve vážnejšie problémy[ad_1]

Po výhre 5: 2 si bostili druhú priečku tabuľky.

20. Nov 2018 or 20:22 (aktualizované 20. Nov 2018 or 20:55) TASR

DETVA. V stretchutí 24. kola hokejovej Tipsport ligy nemali Košičania na ľade Detvy väčšie problémy.

Súpera načal dvomi gólmi v prvej tretine Ladislav Nagy a Košice si náskok postrážili až do konca. V tabuľke si bostili druhú priečku za Zvolenom a pred Popradom.

Dva zásahy Nagya v prvej tretine

Košičania v prvej tretine na ľade dominovali a domáci sa len s problémami dostávali pred Habalovu bránu.

Prvú príležitosť mali hostia už v druhej minúte po chybe domácej obrany, ale Zalivin svoje mužstvo podržal.

V tretej minúte darovali Košičania domácim presilovú hru po faule Bropheyho. V jej závere sa pred Habalom ocitol Žilka, ale zblízka nedokázal pretlačiť puk do brány.

Hostia sa dostali do vedenia v 6. minúte, keď sa presadil kapitán Nagy, ktorý o tri minúty neskôr zvýšil v presilovej hre už na 2: 0 z pohľadu oceliarov.

Obrovskú príležitosť na zníženie nepriaznivého stavu mali domáci v 13. minúte, keď Surový po prečíslení dvoch proti jednému tesne minul a vzápätí Ščurko neprestrelil obranné rady Košíc.

Hostia na navelles dobýjali bránu Zalivina, ale ten svoj tím dobrými zákrokmi podržal.

V závere tretiny nepremenil Ďaloga prihrávku Fekiača a strelu švihom Martina Chovana Habal efektne skryl vo svojej lapačke. 74 sekúnd pred koncom oslabil svoj tím Klíma, ale domáci do záverečného klaksónu skórovať nedokázali.

Na zníženie odpovedal Spilar

V úvode druhej tretiny domáci dohrávali presilovú hru, ale bez gólového efektu. Na opačnej strane sa v 24. minúte presadil Šoltés a poslal hostí do trojgólového vedenia.

Presilovú hru si domáci zopakovali v 25. minúte, keď postupne putovali na trestnú lavicu Dudáš a Koch. Ako prvý rozjasal domáce tribúny Ďaloga a o minútu neskôr Žilka, čím domáci znížili na 2: 3 a výrazne zdramatizovali priebeh stretnutia.

Situácia sa ale zopakovala v 29. minúte na napačnej strane, kedy Detvu oslabili Gachulinec a Ščurko. Hosting the profile príležitosť využili v 32. minue. Ležiaceho Zalivina prestrelil Spilar a stanovil tak konečné skóre druhej tretiny na 4: 2 v prospech Košíc.

Skóre pečatil Haščák

Úvod poslednej tretiny sa začal presilovou hrou domácich, ktorí sa pokúšali strelecky presadiť, ale Košičania im nedovolili vytvoriť si žiadnu lepšiu gólovú príležitosť.

O minútu neskôr bol vylúčený Pulli, ale domáci ani z tejto príležitosti gól nevyťažili.

Čo sa nepodarilo Detve, využili na opačnej strane Košice. V 46. minúte sa dostal k puku Haščák a ten strelou zvýšil na 2: 5.

V 58. minute si Detva zahrala presilovú hru po vylúčení Dudáša a Kocha. Zavreli hostí vo vlastnej obrannej tretine, ale Habala zachránila od inkasovaného gólu

žrď. Za jeho chrbtom neskončil ani tečovaný puk Sládoka a Detvania tak ani z tejto presilovej hry gól nevyťažili. Záver tretiny už hostia svoj náskok kontrolovali a pozornou hrou v obrane dotiahli zápas do víťazného konca.

Hlasy could

Josef Turek, trailer Detvy: "Rozhodlo, že Laco Nagy dal dva góly as Košicami keď prehrávate o dva góly, tak je to strašne ťažké sa do zápasu vrátiť. My sme sa potom v druhej tretine pr publicžili na jeden gól, ale vzápätí sme urobili hlúpy faul v strednom pásme, išli sme na štyri minúty von, po tom ešte ďalší a hneď sme dostali na 4: 2. Tam si myslím, že bol zlom zápasu. V tretej tretine sme ešte chceli niečo s výsledkom urobiť, ale Košice nás veľmi dobrou hrou v strednom pásme do šancí nepustili Mali sme presilovku 5 na 3, ale bohužiaľ sme nedali. Nebol to zlý zápas, ale myslím si, že sme schopní hrať oveľa lepšie ako dnes, takže nie som spokojný. "

Marcel Šimurda, assistant in the direction of Košíc: "V dnešnom zápase sme podali podstatne lepší výkon ako v predchádzajúcom dueli. Kapitán Nagy nás dvomi gólmi v úvode dostal do dvojgólového náskoku." Sme radi, že sme zvládli dnešný zápas za tri body. "


Článok pokračuje pod video reklamou

[ad_2]
Source link