Liberáli žiadajú hlavu šéfa NAKA Hraška: Výzva Lučanskému, ochraňujú kriminálnikov[ad_1]

"Povestnou poslednou kvapkou by mal byť Hraškov pokus dezinformovať Lučanského o udaniach a následných výsluchoch, ktoré polícia podnikla proti aktivistom Za slušné Slovensko," Povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko. Šéf SaS Richard Sulík tvrdí, že NAKA sa za Hraška stala nástrojom perzekúcie, ktorým hlavní predstavitelia strany Smer-SD držia v šachu celú spoločnosť.

SaS v súčasnosti nevie povedať, či by si Lučanského vedela predstaviť ako policajného prezidenta, ktorý bude vymenovaný do funkcie podľa nových pravidiel. "Je isté, že ho nepodporíme, ak vo vedení NAKA neurobí zásadné personálne zmeny, ktoré tejto policajnej zložke vrátia jej elitný charakter," podotkol Galko Očista NAKA at však podľa SaS hlavnou úlohou Lučanského bez ohľadu na to, aký dlhý čas vo funkcii policajného prezidenta zotrvá.

V nood (18.11). Disposal of television TV TA3 V politically uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová, že policajný prezident Lučanský nariadil check v súvislosti s prípadom anonymného trestného oznámenia na organizatorov protestov Za slušné Slovensko. Urobil tak po tom, čo zistil nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA a skutočnosťou. "Medzi nimi sú tie, že nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí trestného oznámenia, taktiež nesedeli časové údaje a rôzne iné pochybenia. Na základe týchto nezrovnalostí prezident Milan Lučanský nariadil kontrolu a až po záveroch kontroly prijme opatrenia," spresnila Dobiášová.

[ad_2]
Source link