"SpaceX" sausį išbandys naująjį erdvėlaivį "Crew Dragon"Su Tarptautine kosmoso stotimi (TKS) turintį susijungti erdvėlaivį iš NASA kosmodromo, éčio Floridos Kanaveralo kyšulyje, į orbitą iškels raketa "Falcon 9", taip pat sukonstruota "SpaceX". Paleidimas numatytas 23 val. 57 min. vietos (sausio 8-ąją, 6 val. 57 min. Lietuvos) laiku.

Pirmąjį pilotuojamą "Crew Dragon" skrydį dalyvaujant astronautams veteranams Robertui Behnkenui ir Douglasui Hurley planuojama įvykdyti kitų metų birželį, kai erdvėlaivis dvi savaites skries kosmose.

Prieš tai apta bus dar dukart paleistas be įgulos – per šiuos skrydžius bus išbandyta avarinio nusileidimo kapsulė.

Komerciniai pilotuojami skrydžiai naujuoju erdvėlaiviu with NASA pirmąkart po programos "Space Shuttle" nutraukimo 2011 metais nebebūti priklausomai nuo Rusijos erdvėlaivių "Sojuz", kurie šiuo metu yra vienintelis būdas JAV, Europos šalims, Kanadai ir Japonijai pasiųsti į TKS astronautus, pažymi Vakarų analitikai.

Korporacija "Boeing" šiuo puts its NASA curious naująjį pilotuojamą erdvėlaivį "Starliner". Jo bandomąjį skrydį planuojama įvykdyti kitų metų pavasarį, o už pusmečio – iškelti šį kosmoso laivą į orbitą su įgula.

"SpaceX" watch save erdvėlaivį pagal your NASA pasirašytą 2.6 mlrd. JAV dolerių (2,3 mlrd. Eurų) vertės sutartį. Bendrovė taip pat suitarė su amerikiečių kosmoso agentūra dėl 20 šio kosminio laisvo skrydžių krovinių gabenimo tikslais.

"Boeing" savo ruožtu pasirašė su NASA sutartį, kurios vertė yra 4,2 mlrd. dolerių (3.7 ml. eurų). Skirtingai nei ant vandenyno paviršiaus nusileidžiantis "Crew Dragon", "Starliner" turės nusileisti ant sausumos JAV vakarinėje dalyje.

It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB "BNS".


Source link