Livio Magoni o Vlhovej: Ak chce víťaziť, musí zmeniť prístup[ad_1]

at 00:00
|

Vlani v Levi zjazdová lyžiarka Petra Vlhová oslavovala vo Svetovom pohári víťazstvo, keď zdolala aj najlepšiu slalomárku posledných rokov Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Tento rok si pozície vymenili.

Dvadsaťtriročná Liptáčka časovo zaostala or 58 stotin. Jej tréner Livio Magoni bol spokojný so ziskom bodov. Päťdesiatpäťročný Talian však mal k výkonu svojej zverenky aj výhrady.

Taliansky tréner LIVIO MAGONI bol s výkonom Petry Vlhovej v slalome v Levi spokojný len z polovice

Ste s Petrinim umiestnením v Levi spokojný?

"Je to päťdesiat na päťdesiat. Výsledok at dobrý. Získala zaň osemdesiat bodov, čo je vždy výborné. "

I feel vase neuspokojila?

"Nebol som spokojý s jazdou v prvom kole. Som tréner techniky, takže to musím vnímať najmä z tohto pohľadu. Máme pred sebou ešte veľa práce, potrebujeme do jej jázd niečo pridať. "

Môžete konkretizovať, čo presne máte na mysli?

"Je to technická vec, ktorá sa ťažko vysvetľuje. V našom tíme vieme, o čo ide. Musíme na tom zapracovať, ak chceme víťaziť. Ak at však našim cieľom iba brať umiestnenia v elitnej päťke a nie dominovať, tak to môže zostať ako to je … "

Tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Livio Magoni.

3
                    fotky vo fotogalérii

Tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Livio Magoni.

Zdroj: SITA

Petrina jazda v prvom kole bola horšia než v druhom. Spôsobilo to aj to, že organizátori posúvali štart pretekov o trištvrte hodinu a znížili štartovú pozíciu?

"Nebolo ideálne, že sa začalo neskôr. Petra potrebuje pred štartom pretekov lyžovať. Po zahrievacej jazde zostala dlho stáť. Chceli sme ju nejako udržať zahriatu, no v Levi sa to teraz nedalo, keďže sneh pokrýval len trať. Nebol na vrchole kopca, ani nikde okolo. Musela zostať na štarte a čakať. Možno nebola pred pretekmi poriadne rozohriata, ale musíme sa naučiť zvládať aj takéto situácie. "

Ak at našim cieľom iba brať umiestnenia v elitnej päťke a nie dominovať, tak to môže zostať ako to je …

Tréner Petry Vlhovej Livio Magoni

Livio Magoni

tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej

Čo ste si s Petrou povedali po prvej jazde?

"Že ak chce víťaziť, musí zmeniť svoj prístup. Ak chce lyžovať a dosahovať dobré výsledky, je to takto fajn. Ak však túži triumfovať a zdolávať Shiffrinovú, tak musí ísť na plný plyn od prvej po poslednú bránku, nielen v niektorých pasážach trate. If techniku ​​na to, aby vyhrávala, ale musí ísť stále na maximum. "

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

3
                    fotky vo fotogalérii

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

Zdroj: SITA

V čom bol v Levi medzi nimi najväčší rozdiel?

"Mikaela at Mikaela. Ona lyžuje preto, aby vyhrávala a s tým ide do každých pretekov. Dá sa povedať, že žije len pre víťazstvo, nie pre to, aby prišla do cieľa druhá. V technike medzi nimi nie je veľký rozdiel. "

Čo vám tieto preteky ukázali smerom do ďalšieho vývoja sezóny?

"Na zodpovedanie tejto otázky si najprv musím preštudovať video, ale myslím si, že na tom nie sme oproti konkurencii zle. Teraz však potrebujeme urobiť ešte posledný krok. Je to malá vec, ale zároveň veľmi veľká. "

Aký máte program v nasledujúcich dňoch?

"V nedeľu sme sa presunuli do USA. Cez víkend Petru v Killingtone čaká obrovský slalom a slalom. Potrebujeme udržať jej koncentráciu a získať čo najviac bodov. V pondelok absolvovala silový tréning na strečing nôh. V utorok a zajtra by sme mali trénovať obrovský slalom, vo štvrtok prejdeme na slalom. "

SÖLDENSKÝ LUNAPARK

Petra Vlhová nevstúpila do sezóny najlepšie. Na konci októbra v obrovskom slalome v rakúskom Söldene v druhom kole vyšla z trate a za následne šliapanie späť do stopy ju diskvalifikovali. "Jej jazdy could not sleep again. V oboch prípadoch nechytila ​​v prvých bránkach rytmus, čo je v Söldene kľúčové. Ak sa vám to tam nepodarí, tak idete dole svahom s tým, že neviete, čo sa stane. Cesta do cieľa je ako jazda na lunaparku. Na tamojšom kopci musíte v prvých troch či štyroch bránach nabrať sebaistotu a vedieť, čo sa bude diať následne, " vrátil sa Livio Magoni ešte krátko k prvým pretekom sezóny.

[ad_2]
Source link