MFK Ružomberok plánuje dobudovať akadémiu do konca roka 2020[ad_1]

see 18:20
|

Mestské zastupiteľstvo v Ružomberku dostalo zelenú vo veci dobudovania futbalovej akadémie.

Projekt zahŕňa reconocštrukciu, resp. modernization of football is measured in the middle of the month, and vybudovanie tréningového futbalového ihriska v areáli ZŠ Klačno, stavbu ubytovacích kapacít formou nadstavby či vybudovanie tribúny pri ihrisku s umelým povrchom v areáli MFK Ružomberok.

"Na všetkých štyroch podprojektoch začíname robiť súčasne a paralelne. Prvou vecou je vypracovanie projectvej dokumentácie a získanie príslušných stavebných povolení. Následne, vzhľadom na to, že prevažne ide o štátne zdroje financovania, budeme realizovať výber dodávateľov v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní."

"Zhotoviteľov by sme chceli mať vybraných tak, aby sme so samotnou realizáciou mohli začať v máji, resp. Júni 2019, v závislosti od podprojektu. Dokončenie investícií predpokladáme do 31. decembra 2019," prezradil generálny riaditeľ futbalového klubu MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Celkové investičné náklady projektu sa pohybujú na úrovni 1,75 milióna eur. "Do Černovej plánujeme investovať 450 tisíc eur, do futbalového ihriska na ZŠ Klačno 150 tis. Eur, do ubytovania na ZŠ Klačno 980 tis. Eur a do tribúny v areáli MFK 170 tis. Eur.

Z hľadiska zdrojov financovania týchto investícií je 1,5 miliónov eur dotácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, 200 tisíc eur je suma poskytnutá Slovenským futbalovým zväzom na rozvoj infraštruktúry pre futbalové akadémie a 50 tisíc eur sú vlastné finančné zdroje, "objasnil zdroje financovania Golis pre oficiálny web klubu.

ZÁPASY

TABUĽKA

Kurzy prináša

Celý program Fortuna league >>

[ad_2]
Source link