Múzeum vo Svätom Antone čaká reconocštrukcia![ad_1]

Múzeum vo Svätom Antone čaká rozsiahla rekonštrukcia. Agrorezort investuje do jeho obnovy 3.2 miliona eur.

Je to najväčšia investícia od výstavby kaštieľa, ktorá bola ukončená v roku 1750, uviedla na stretnutí s novinármi ministka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) s tým, že je potrebné investovať do rekonštrukcie, aby sa priestory zachovali aj pre budúce generácie.

Múzeum vo Svätom Antone je jediným celoslovenským poľovníckym múzeom s mnohými zahraničnými aktivitami. Nemenej dôležité je aj to, kde sa nachádza. Sme v oblasti Banskej Štiavnice, kde rozvoj turizmu naberá na obrátkach. Aj minuloročný počet návštevníkov múzea, takmer 48 000, stojí za to, aby sme urobili pre návštevníkov a budúce generácie lepšie priestory, poznamenala.

Riaditeľ múzea Marián Číž pr publicžil, že najviac prostriedkov pôjde do rekonštrukcie naturvoria, kde by mala pribudnúť pre návštevníkov kaviareň. Ďalšou významnou investíciou bude reconocštrukcia podzemných pivníc, z ktorej chce múzeum spraviť viacúčelový priestor, kde by mohla vzniknúť kinosála, priestor pre kultúrne a estrádne podujatia či reštaurácia. Tieto priestory by zároveň chcelo múzeum v budúcnosti komerčne prenajímať.

Plánovaná at aj rekonštrukcia banketky, za najdôležitejšiu investíciu však Číž považuje čistiareň odpadových vôd. Práce by sa mali podľa Matečnej začať aj skončiť v budúcom roku. Číž pripustil, že rekonštrukčné práce ovplyvnia aj podujatia, ktoré v múzeu pravidelne organizujú. Môže sa stať, že niektoré podujatia, ale to teraz ešte neviem povedať ktoré a kedy, vypadnú, ale na ten ďalší rok budú v omnoho krajšom prostredí, poznamenal.

[ad_2]
Source link