NHL: Chára bude pre zranenie kolena pauzovať minimálne mesiac[ad_1]

Zdeno Chára, archivna snímka. Photo: TASR / AP

Boston 18. novembra (TASR) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára má poškodený vnútorný postranný väz v kolene a bude chýbať Bostonu Bruins v zámorskej NHL najmenej mesiac. Rozsah zranenia a dĺžku absencie potvrdil v sobotu na Twitteri jeho klub.Chára sa zranil v stredajšom zápase na ľade Colorada, v ktorom Boston prehral 3: 6. V prvej tretine sa snažil pri mantineli atakovať domáceho central Carla Söderberga, keď sa mu nešťastne podvrtlo ľavé koleno. So zranením odkrivkal na striedačku a napokon z hry odstúpil, v dueli odohral iba 5:24 min. Vedenie klubu ho hneď poslalo z tripu domov. V Bostone podstúpil detailnejšie vyšetrenia, ktoré potvrdili poškodenie kolenného väzu. Bruins prehodnotia jeho zdravotný stav o štyri týždne, dovtedy si musí dať 41-ročný zadák od hokeja oddych.

Najvyšší muž NHL rozšíril už aj tak početnú maródku v zadných radoch Bruins, tým chýbajú aj obrancovia Charlie McAvoy (other mozgu), Kevin Miller (zlomenina ruky), Brandon Carlo (zranenie v hornej polovici tela), John Moore (zranenie v dolnej časti tela ) to Urho Vaakanainen (other mozgu). Z tripu sa predčasne vrátil aj elitný center Patrice Bergeron, ktorý laboruje s bližšie nešpecifikovaným zranením v hornej časti tela.

"Nikto nedokáže Zdena nahradiť v tom, čo robí. Od úvodu sezóny nás prenasledujú zranenia, musíme sa s tým nejako vyrovnať," povedal obranca "medveïov" Torey Krug.

Chára odohral v tissue sezóne 18 duelov so ziskom štyroch bodov (3 + 1), napriek svojmu veku hráva v priemere 21 a pol minúty na zápas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

[ad_2]
Source link