Počet návštevníkov Morského oka medziročne klesol[ad_1]

Automatický sčítač rate zvlášť chodcov and cyklistov.

18. Nov 2018 or 16:44 TASR

REMETSKÉ AMES. Medziročný pokles návštevnosti or viac než 7 percent zaevidovala Národná prírodná rezervácia (NPR) Morské oko pri obci Remetské Hámre v okrese Sobrance.

Počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny sem prišlo 26 000 návštevníkov. Informuje o tom webová stránka Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat.

"Správa CHKO Vihorlat nainštalovala v apríli 2016 automatický sčítač cyklistov a chodcov, ktorý zaznamenáva počty a smer pohybu peších a cyklistov s elimináciou áut. Od roku 2016 vieme presne, koľko turistov a cyklistov prichádza na toto turisticky atraktívne územie. Tohtoročná letná sezóna bola oproti minuloročnej troška slabšia. V roku 2017 prišlo na toto územie 28 000 návštevníkov, "uvádza.

Počas celého vlaňajška zaevidovala spolu 35 898 turistov.


Článok pokračuje pod video reklamou

Cyklisti tvorili päť percent

Najsilnejší deň počas sezóny bol štátny sviatok v stredu 5. júla, keď prišlo 1507 ľudí.Prečítajte si tiež: Morské oko sa radí medzi najkrajšie prírodné jazerá

"V mesiacoch jul a august prichádzalo k rezervácii najviac ľudí v sobotu a nedeľu v popoludňajších hodinách medzi 13.00 a 17.00 hod.," Spresňuje webové sídlo.

Z celkového počtu návštevníkov NPR Morské oko tvorili cyklisti takmer 5 percent.

Okrem domácich turistov lokalitu navštevujú aj zahraniční turisti.

Morské oko je tiež východiskom na viacero tower vo Vihorlate a návštevu dvoch náučných chodníkoch prechádzajúcich bučinami Vihorlatu.

[ad_2]
Source link