LOTTO Ekstraklasa: Piotr Reiss o zatrudnieniu Adama Nawałki w LechuLech Poznań potwierdził, ¿ustala ostatnie szczegóły dwuipółletniej umowy Adama Nawałki i jego czteroosobowego sztabu szkoleniowego. Były selekcjoner reprezentacji Polski trenerem Kolejorza zostanie w poniedziałek, więc w najbliższym meczu zespół nadal tymczasowo będzie prowadził Dariusz Żuraw.

– Uważam, że zatrudnienie Adama Nawałki to dobry wybór Lecha – twierdzi Piotr Reiss. – Wprawdzie z klubami nie osiągał dużych sukcesów, ale w reprezentacji pokazał, że jest dobrym trenerem. Cieszy mnie przede wszystkim, że to Polak i osoba, która pomoże sprawić, że na trybuny wrócą kibice, bo ostatnio frekwencja była słaba – tłumaczy drugi najlepszy strzelec w historii Lecha. Więcej bramek od Reissa w barwach Kolejorza zdobył tylko Teodor Anioła – 138.

Część kibiców zastanawiała się czy to dobry ruch dla Nawałki, skoro wchodzi do zespołu będącego w kryzysie. – To i kwestia powodzenia trenera w Lechu zależy od warunków, jakie sobie wynegocjował i czy będzie miał tyle władzy, ile potrzebuje. Ważne jest jaki będzie miał wpływ na transfery, bo ostatnio często były one nieudane, i czy zaakceptują go piłkarze, bo to trener z zasadami, do których zawodnicy będą musieli się dostosować – zauważa Reiss, czterokrotny reprezentant Polski.

Lech Poznań zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do liderującej Lechii Gdańsk traci już 10 punktów. Nawałka będzie musiał więc sporo zmienić, także w składzie zespołu. – Lech nie jest tak słaby, jak wskazują na to wyniki. Drużyna Nawałki będzie mogła grać lepiej nawet wobec braku rewolucji kadrowej – przewiduje Reiss.

Zespół Reads od początku sezonu prowadził Ivan Djurdjević, który został zwolniony 4 listopada. Od tamtej pory tymczasowym szkoleniowcem Kolejorza jest Dariusz Żuraw, trener trzecioligowych rezerw. Nawałka w nowym zespole zadebiutuje 2 grudnia, w wyjazdowym meczu z Cracovią.


Source link