Mistrzyń League Siatkarek: Chemik Police – CSM Bukareszt. Wynik meczu i relayMistrzynie Polski na inaugurację piątego sezonu zmagań w najważniejszym z europejskich pucharów uległy CMS Bukareszt 1: 3. Mistrzynie Rumunii prowadziły 2: 0 w całym spotkaniu, ale wówczas policzanki zaczęły walkę w trzeciej partii i od początku utrzymały wypracowaną przewagę. Nie wystarczyło im jednak sił, by doprowadzić do tie-breaka i podziału punktów.

– Nie możemy lekceważyć żadnej drużyny w Lidze Mistrzyń. Jeśli spojrzymy na pierwszą szóstkę CSM Bukareszt mamy tam w składzie zawodniczki z europejskim doświadczeniem. Spodziewam się trudnej gry, zwłaszcza, że ​​jest to nasz pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w tym sezonie – mówił przed tym meczem szkoleniowiec Chemika Marcello Abbondanza.

Nie pomylił się. Jego zawodniczkom zdarzało się sporo nieporozumień na boisku, a gra w ataku po obydwu stronach siatki także nie była efektowna i nie sięgała nawet 40% skuteczności. Policzankom nie pomogło nawet, çe bardzo skutecznie blokowały rhywalki zdobywając w tym elemencie aż 14 punktów. Cztery z nich to zasługa najlepiej punktującej zawodniczki Chemika Magdaleny Stysiak, która w sumie zdobyła 22 oczka. Po drugiej stronie siatki stanęła Maret Balkestein-Grothues. Holenderska przyjmująca jeszcze rok temu była przyjmującą Chemika. Wystąpiła jednak tylko w meczu o Superpuchar Polski, a pozostałe spotkania oglądała z trybun. Wszystko przez nieporozumienia między nią a klubem z wysokością kontraktu, który ostatecznie został rozwiązany.

Porażka z ekipą z Bukaresztu oznacza dla Chemika poważny problem w kwestii dalszej rhywalizacji o awans do kolejnej fazy. W tym sezonie do ćwierćfinałów wchodzą bowiem zwycięzcy pięciu grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Biorąc pod uwagę, że policzankom zostają jeszcze do rozegrania mecze z takimi rhywalami jak Dynamo Moskwa i Fenerbahce Stambuł, nie będzie to łatwe.

CHEMIK POLICE – CSM BUKARESZT 1: 3 (19:25, 16:25, 25:16, 22:25)

CHEMIK: Mirković 4, Buša 13, Chojnacka 5, Stysiak 22, Grajber 2, Ogbogu 13 oraz Krzos (l), Bednarek 1, Pleśnierowicz, M. Łukasik 1, Mędrzyk 9, Grejman. Trener: Abbondanza.

CMS: Tashiro 2, Balkestein-Grothues 14, Koolhaas 6, Salaoru 9, Kodola 18, Truszkina 8 oraz Inoue (l), Sobo, Saita (l), Budai-Ungureanu 1, Alupei 1, Markewicz 2, Hashimoto 1. Trener: Akbas.

MVP: Tashiro. Sędziowali: Marques Ferreira, Miklosić. Widzów: 2800.


Source link