Renault if po odhalení škandálu dočasné vedenie, žiadala to vláda[ad_1]

Carlosa Ghosna vyšetrujú Japonci.

21. Nov 2018 or 9:53 TASR

PARÍŽ. Správna rada francúzskej automobilky Renault vymenovala dočasné vedenie firmy potom, ako v Japonsku zatkli šéfa spoločnosti Carlosa Ghosna podozrivého z porušenia finančných zákonov.

Ghosnove výkonné právomoci dočasne prevezme prevádzkový riaditeľ Renaultu Thierry Bolloré.


Článok pokračuje pod video reklamou

Ghosna zatiaľ neodvolaliPrečítajte si tiež: Nissan platil obrovské sumy za domy, ktoré využíval zatknutý šéf

Správa rada však Ghosna z funkcie šéfa správnej rady a výkonného riaditeľa oficiálne neodvolala s tým, že počká na podrobnejšie informácie z japonskej strany.

Ako uviedla, rozhodla sa požiadať Nissan o poskytnutie všetkých informácií v súvislosti s interným vyšetrovaním Carlosa Ghosna.

Toho zatkli v pondelok pre podozrenia, že podhodnocoval svoje príjmy v oficiálnych dokumentoch a zneužíval financie spoločnosti Nissan na osobné účely.

Žiadala to vláda

"V období, v ktorom bude pán Ghosn riešiť svoje právne záležitosti v Japonsku, bude jeho právomoci spojené s funkciou výkonného riaditeľa mať Thierry Bolloré," uviedla správna rada.

Function preferences správnej rady dočasne prevezme Philippe Lagayette.

Vymenovaním dočasného vedenia tak Renault splnil požiadavku francúzskej vlády, ktorá v spoločnosti vlastní 15-percentný podiel.

Renault zasa kontroluje 43.4-percentný podiel v Nissane.

Ako uviedol francúzsky minister financií Bruno Le Maire, Ghosn v súčasnosti nie je v pozícii, aby mohol francúzsku spoločnosť riadiť, zároveň je však potrebné dodržať zásadu prezumpcie neviny.

[ad_2]
Source link