Renomovaný vedec: Vizionár Elon Musk zmení našu civilizáciu na nepoznanie[ad_1]

Elon Musk
Elon Musk (PHOTO OnInnovation / flickr.com)

Elon Musk yes získal priazeň ostrieľaného astrofyzika zo Spojených štátov amerických. Mediálne slávny vedec Neil deGrasse Tyson ho zaradil medzi men ako Steve Jobs a Bill Gates, pričom podotkol, že kontroverzný vizionár jedného dňa zmení našu civilizáciu na nepoznanie.

A to tak, že pre-transformation naše životy do úplne odlišnej podoby, než akú majú v týchto dňoch. Niečo také sa mu podarí prostredníctvom revolúcie v automobilovom, energetickom a aj vo vesmírnom priemysle. Prvé dve už vďaka Tesle začali, tretiu to ešte len čaká. Spoločnosť SpaceX musí totiž najskôr dokončiť vývoj rakety Starship.

Nie je teda asi ani žiadnym prekvapením, že renomovaný vedec Neil deGrasse Tyson označil Elona Muska za takzvaného budúcnosti architect, inform Teslarati.

"Elon Musk in architectural budúcnosti, nie niekto, cto poskytuje aplicáciu. To, čo Elon Musk robí, nie je vytvorenie novej aplikácie, ktorá sa hodí do nášho smartfon. Nie, on premýšľa o spoločnosti, kultúre a o tom, ako medzi sebou komunikujeme a aké sily musia byť v hre, aby naša civilizácia prešla do ďalšieho storočia. "

Revolúcia vo vesmírnom priemysle začne spolu s kolonizáciou Marsu a bližším skúmaním nášho solárneho systému, v rámci ktorého nás čaká vybudovanie medziplanetárnej dopravy. Bez dokončenia vesmírnej lode Starship sa teda ďalej nepohneme, pretože zatiaľ neexistuje nič, čo by nám umožnilo ekonomicky efektívne kolonizovať planéty okolo Zeme.

[ad_2]
Source link