Rozhodnuté! Bratislava bude mať novú ešpézetku: Víťaz je jednoznačný[ad_1]

Od roku 2010 vodiči nedostávajú tabuľku s písmenkami BA, rok 2019 bude koncom pre skratku BL. Podľa výsledkov ankety na sociálnej sieti, ktorú zverejnila polícia, ju nahradí skratka BT. "Vyhrala s jednoznačným náskokom," inform politics. Vo finale prevalcovala skratku BE, ktorá získala len 11 percent hlasov. Celkovo za víťaza hlasovalo až 26 000 ľudí.


O novom EČV hlavného

Zdroj: Facebook / Polícia SR

Anketové kolá odštartovali v septembri. Na výber boli štyri možnosti – BE, BD, BT a BI. Hlasujúci si vyberali postupne medzi dvojicami. Víťazná skratka sa najviac pozdávala aj našim čitateľom. V ankete získala až 3831 hlasov, zatiaľ čo za ostatné možnosti zahlasovalo menej než 300 ľudí.

V minulosti sa na základe medializácie a ankety vybrala aj súčasná skratka BL. Štyri nové možnosti spočiatku verejnosť pobúrili, niektoré zo skratiek totiž obsahovali písmenká, ktoré sa v slove Bratislava ani nenachádzajú.


Verejnosť môže v ankete

Zdroj: Prezídium Policajného zboru

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka objasnil, že skratky pre označovanie jednotlivých okresov na tabuľkách s evidenčným číslom sú ustanovené v zákone o cestnej premávke. Viac sa dočítate TU.

Ste spokojní s novým EČV pre Bratislavu?

Home

18


Nie

3


Počet hlasov: 21

[ad_2]
Source link