Slováci pred derby s Českom bijú na poblach: Ide o všetko![ad_1]

at 15:30
|

Na slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká záverečný duel 1. skupiny B-divízie v Lige národov UEFA, v ktorom nám pôjde o všetko. Completely celý tím "Hapalovcov" yes uvedomuje, o čo všetko v Prahe ide.

VIDEO: Dokonalý gól Adama Zreľáka sa dostal ďaleko za hranice Slovenska >>

Mathematical in jednoduchá. Ak chcú "slovenskí sokoli" zotrvať v B-divízii Ligy národov a pred žrebom kvalifikácie na ME 2020 byť v čo najlepšej pozícii, v Prahe musia bezpodmienečne vyhrať.

V Prahe pôjde o všetko

Slováci majú navyše Čechom aj čo vracať, keďže pred mesiacom, ešte pod vedením trénera Jána Kozáka staršieho, sa tešili práve naši západní susedia spoza rieky Moravy. Šance sú momentálne pred "federálnym derby" vyrovnanejšie. Nutnosťou ale ostáva zisk všetkých troch bodov.

"V Česku pôjde o všetko. Sústredili sme sa na Ukrajinu, teraz myslíme len a len na zápas proti Česku, "uviedol hrdina piatkového duelu Albert Rusnák (24).

Albert Rusnák to Adam Zreľák sa radujú po strelení gólu

4
                    fotky vo fotogalérii

Albert Rusnák to Adam Zreľák sa radujú po strelení gólu

Zdroj: Reuters

"Prvoradé bolo pre nás vyhrať proti Ukrajine, aby sme nemuseli ísť do Prahy a myslieť na to, že potrebujeme streliť určitý počet gólov. Na druhej strane, vyhrať musíme aj tam, pretože remíza nám nerieši nič. Osobne sa už na ten zápas teším, to isté si myslím aj o celom našom tíme, pretože je to veľké derby na krásnom štadióne a ide o veľa. Už sa neviem dočkať, "prezradil ofenzívny univerzál Rusnák.

Stoch pred derby s Českom: Niečo také zažijem prvýkrát >>

Podľa útočníka Adama Zreľáka (24) majú Slováci za sebou síce úspešný duel proti Ukrajine, ten je podľa neho ale iba akýmsi prvým polčasom: "Už predtým prvým duelom sme rozoberali obe stretnutia a chceli sme ísť do oboch s tým, že chceme vyhrať. To sa nám proti Ukrajine podarilo, teraz nás čaká druhý polčas v Česku. Bude to veľmi ťažké derby, no my urobíme maximum pre to, aby sme to zvládli a boli po zápase spokojní. "

Po Ukrajine at motivácia ešte vyššia

Pred zápasom s Ukrajinou ball situaccia v slovenskom mužstve veľmi nejasná, pretože v ňom prišlo k veľkým zmenám a nikto vopred nevedel, ako to bude hráčom v piatok na trávniku fungovať.

Nástup "Hapalových stopped". Proti Ukrajine sa blysli aj možné budúce opory >>

Stredopoliar Ján Greguš, ktorým Pavel Hapal nahradil zraneného Stanislava Lobotku, sám priznal, že tak dominantný priebeh a výsledok proti víťazovi našej skupiny v Lige národov vôbec neočakával. Aj vzhľadom k tomu sú teraz Slováci pred derby dobre naladení.

"Určite áno, pretože ak by nám povedal niekto pred zápasom pred Ukrajinou, že vyhráme 4: 1, tak by sme boli spokojní," konštatuje 27-ročný záložník dánskeho FC Kodaň, "v Česku to bude ale ešte ťažšie a rozhodovať budú detaily. Bude to ťažký zápas, ja ale verím, že s úspešným koncom pre nás. "

"Výsledok proti Ukrajine je pre celý tím vzpruhou pred Českom. If you have any problems, že tam potrebujeme vyhrať, akurát nemôžeme ísť proti ním bezhlavo, pretože Česi majú takisto svoju quality. My tam ale ideme zvíťaziť a podať dobrý výkon, "vyhlásil odhodlane Matúš Bero (23).

Fanúšikovia sa majú na čo tešiť

Jeden z najskúsenejší hráčov Slovenska, Peter Pekarík (32), taker očakáva náročný duel a je presvedčený o tom, že fanúšikovia sa v Prahe majú na čo tešiť.

"Snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme sa dobre naladili pred zápasom s Českom. Po víťazstve nad Ukrajinou sa do tímu vrátila aj pozitívna energia, "vysvetľuje krajý obranca nemeckej Herthy Berlín a dodáva:" Samozrejme, aj Česko zvládlo náročný súboj proti Poľsku, čiže obe mužstvá sa dobre namotivovali pred derby. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Verím, že to skončí lepšie pre nás. "

Ukrajinec Jevgen Konopľanka a oslavujúci hráči Slovenska

4
                    fotky vo fotogalérii

Ukrajinec Jevgen Konopľanka a oslavujúci hráči Slovenska

Zdroj: Reuters

Podľa vychádzajúcej hviezdy slovenskej reprezentácie Dávida Hancka (20) je zápas s Českom ešte významnejší a dôležitejší ako ten v piatkový: "Ak ale ukážeme to, čo sme predviedli v piatok v Trnave, čiže ochotnosť, bojovnosť, srdce a nasadenie, tak verím, že tie šance prídu a že ich dokážeme premeniť, ako aj proti Ukrajine. Budeme sa snažiť rozanalyzovať ešte čo sa dá a verím, že sa pripravíme na Česko čo najlepšie. "

Komentár: Keď sa potvrdí to, čo bolo nutnosťou >>

Rozhodujúci duel 1. skupiny B-divízie Ligy národov UEFA medzi Českou republikou a Slovenskom je na programe v pondelok o 20:45 hod na modernom pražskom štadióne Eden.

[ad_2]
Source link