Dramatické finis štvorhry na Turnaji masterv[ad_1]

Americki had Mike Bryan to Jack Sock in the stable víťazmi štvorhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals v Londýne (11. – 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena).

Turnajové päťky zdolali v nedeľňajšom finále za 93 minút 5: 7, 6: 1, 13:11 (zápasový tajbrejk) francúzsky tandem Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut. Pre oba páry to bolo tretie vzájomné stretnutie za uplynulých 16 dní. Na turnaji Masters 1000 v Paríži zvíťazili začiatkom novembra vo štvrťfinále Američania 3: 6, 7: 6 (5), 10: 6 (zápasový tajbrejk). V piatok pred dvoma dňami v základnej skupine koncoročného podujatia v Londýne triumfovali Francúzi 6: 2, 6: 2, Sock s Bryanom však mali postup zo skupiny istý už pred týmto stretnutím. V nedeľňajšom finále patril úvodný set Francúzom po výsledku 7: 5. Druhé abandon jasne ovládli Američania v pomere 6: 1. O víťazovi musel rozhodnúť zápasový tajbrejk, v ktorom uspeli po napínavom priebehu Bryan so Sockom 13:11.

Mike Bryan if you do not know how to get the latest ATP Finals. V rokoch 2003, 2004, 2009 to 2014 triumfoval po boku svojho dvojčaťa Boba. Po zranení Boba pred tohtoročným Roland Garros vytvoril Mike deblový pár s krajanom Jackom Sockom a hneď na druhom spoločnom turnaji sa tešili z triumfu vo Wimbledone. Neskôr pridali aj trophies z US Open. Dvadsaťšesťročný Sock štartoval prvýkrát medzi najlepšími ôsmimi pármi sezóny a hneď pri svojom debute sa dočkal celkového triumfu. Turnajové osmičky z Francúzska Herbert a Mahut about štvrtej spoločnej účasti na ATP Finals postúpili premiérovo zo základnej skupiny a stopku im vystavilo v záverečnom súboji až americké duo.

[ad_2]
Source link