Mali by sme byť na seba hrdí, vraví holandský kapitán Van Dijk per postupe v Lige národovGELSENKIRCHEN 20. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Holandska po pondelňajšej remíze v Nemecku (2: 2) v rámci 1. skupiny A-divízie Ligy národov postúpili na záverečný turnaj "Final Four".

Doplnili tak Portugalsko, Švajčiarsko a Anglicko na podujatí, ktoré v júni 2019 rozhodne o víťazovi novovytvorenej európskej súťaže. Holanyania a Francúzi získali v skupine po sedem bodov, v prospech tímu z Beneluxu bolo skóre zo vzájomných zápasov.

Postup v poslednej chvíli

"Oranjes" si postup medzi najlepšie európske kvarteto vybojovali až v poslednej chvíli. Na štadióne v Gelsenkirchene im stačila k postupu aj remíza, no už po dvadsiatich minútach prehrávali u svojho východného suseda 0: 2 po góloch Tima Wernera a Leroya Saného.

Stretnutie otočili až v samotnom závere, hoci nedostávali súpera pod výraznejší tlak. Napriek tomu sa v 85. min presadil Quincey Promes, na ktorého o šesť minút neskôr nadviazal Virgil van Dijk.

"Ovládnuť skupinu fantastický pocit. Som na seba hrdý a my všetci by sme mali byť. Pracovali sme na sebe tvrdo počas každého zápasu a táto odmena je úžasná, " povedal kapitán "Oranžových" a kmeňový hráč FC Liverpool.

"Veríme, že naša budúcnosť nam prinesie veľa úspechov, nepremýšľame však príliš ďaleko smerom dopredu. Vyhrať Ligu národov by bolo skvelé, avšak chceme sa predovšetkým kvalifikovať na ME 2020, " pokračoval Van Dijk, ktorého citoval web uefa.com.

Mužstvo gives you a new impulse

Holandsko chýbalo na ostatných ME 2016, ako aj na MS 2018. Po príchode nového trénera Ronalda Koemana dostali priestor viacerí mladí hráči a mužstvo dostalo nový impulz.

"Ukázali sme charakter, stále sme sa tlačili dopredu. Možno sme nehrali až tak dobre a zrejme sa na našom výkone odrazili dva zápasy proti top mužstvám v priebehu štyroch dní. Ukázali sme však, že máme na to, aby sme hrali proti mužstvám takéhoto kalibra, " netajil svoje nadšenie 55-ročný kouč

V tábore domáceho Nemecka vládla pochmúrnejšia nálada. "Die Mannschaft" nevyhral ani jeden zo štyroch zápasov vo svojej skupine a s dvomi bodmi za dve remízy obsadil poslednú priečku v tabuľke. To zverencov Joachima Löwa odsunulo do B-divízie Ligy národov. Napriek horším výsledkom však Nemci vidia vo svojich výkonoch progres.

"Chceli sme vyhrať a sme sklamaní, keďže sme vyhrávali už 2: 0. Keď potom zápas skončí remízou, je to naozaj frustrujúce. Myslím si, že každý videl, že v posledných zápasoch sme hrali dobrý a atraktívny futbal. Zlepšujeme sa a robíme kroky smerom vpred. Samozrejme, musíme hrať naplno počas celých 90 minút. Všetkým potom ukážeme, že sa dokážeme vrátiť silnejší než predtým, " povedal po zápase strelec druhého gólu Sané.


Source link