Ohlasy merged in the prekvapivý triumf Zvereva: Žiarivé svetlo novej generácie hviezdAlexander Zverev
Alexander Zverev

LONDYN – Nemecký tennis player Alexander Zverev prekvapujúco triumfoval na koncoročnom Turnaji masterv ATP v Londýne. Tretí nasadený hráč si v nedeľňajšom finále poradil so svetovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom v dvoch setoch 6: 4 a 6: 3 a získal najcennejší titul vo svojej kariére. Zapas trval 80 minút.

Iba 21-ročný Zverev sa stal tretím Nemcom v histórii s víťazstvom na Turnaji majstrov. Pred ním to dokázali dvaja jeho krajania Boris Becker (1988, 1992, 1995) by Michael Stich (1993). Piaty hráč sveta vybojoval svoj jubilejný desiaty titul na okruhu. Stal sa najmladším víťazom turnaja od roku 2008, keď v rovnakom veku získal Djokovič prvý zo svojich piatich titulov.

Ohlasy won the triumph Nemeckého tenistu Alexandra Zvereva na turnaji masterv v Londýne.

focus.de: "Zverev ukázal proti superhviezde Novakovi Djokovičovi svoju najlepšiu stránku a jasne vyhral vo dvoch setoch."

welt.de: "Zverev dosiahol najväčší úspech vo svojej mladej kariére. Turnaj masterv ovládol ako prvý Nemec od roku 1995, keď sa to podarilo Borisovi Beckerovi."

zeit.de: "V poslednom zápase sezóny dosiahol Zverev svoj najväčší úspech. Boris Becker povedal, že 'sa narodila nová hviezda'."

blic.rs: "Škoda! Novak zostal bez titulu! Djokovič utrpel v Londýne jedinú prehru. Zverev získal vo finále najväčšiu trofej vo svojej kariére."

espn.com: "Alexander Zverev šokoval Novaka Djokoviča. Stal sa žiarivým svetlom novej generácie vychádzajúcich tenisových hviezd."

theguardian.com: "Dvadsaťjedenročný Nemec po semifinálovom víťazstve nad svojim idolom Federerom šokoval vo finále svetovú jednotku Djokoviča. Počas pozápasového ceremoniálu bavil divákov."

nittoatpfinals.com: "Zverev sa stal najmladším šampiónom na Turnaji masterv za uplynulých desať rokov. Djokovič tak nezakončil svoju rozprávkovú sezónu víťazstvom."

idnes.cz: "Alexander Zverev voids domination. Djokovič nezískal svoj šiesty titul na podujatí a nevyrovnal sa Federerovi."


Tagy: Novak Djokovič Alexander Zverev

Zdroj:
TASR
Photo:
SITA / AP / Tim Ireland; Video: YouTube


Source link