Rokometni spectacle v Zlatorogu – Celjani razbili Zagreb :: The latest interactive multimedia portal, MMC RTV Slovenia

Pomembna tekma za Celjane

November november 2018 p.m. 16:49,
zadnji poseg: 18. november 2018 ob 18:34
Celje – MMC RTV SLO

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v nabito polnem Zlatorogu z odliko opravili eno najpomembnejših preizkušenj v skupinski Link prvakov. Večne tekmece, ekipo Zagreba, so visoko ugnali (30:21).

Ekipi sta se srečali še drugič v kratkem času – konec minulega tedna so Celjani v Zagrebu klonili s 24:22, tokrat pa so večne tekmece iz Zagreba popolnoma nadigrali.

Prvi polčas je bil pričakovano trd in izenačen, na odmor so Celjani, ki so imeli tudi tri gole prednosti (10: 7), odšli z minimalno prednostjo (10: 9).

Drugi polčas do Celjani odlično odprli, povedli so s 14:10. Transfer costov Lino Červar in moral vzeti minuto odmora. It's about us, Saj celjanske, in general, and we have not used any software. Ko je vratar Celjanov Klemen Ferlin zadel prazen gol še drugič zapored, so Celjani povedli s šestimi goli prednosti (18:12). Vodstvo se je še povišalo, po še enem golu Ferlina od daleč so Celjani vodili za šest golov (22:14). Po uspešno zaključenem protinapadu v 53. minuti pa so Celjani povedli z najvišjo prednostjo (25:16). Vprašanje o zmagovalcu je bilo tako praktično že razrešeno. Gostje so zaostanek v naslednjih minutah nekoliko zmanjšali, a so Celjani v sami končnici spet povedli z najvišjo razliko devetih golov (30:21).

Celjanke izpadle

Rokometašice Z'Dežele so hitro končale nastope na mednarodni sceni. Po sobotnem neodločenem izidu proti švedskemu Bodnu 27:27 so na današnji povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala challenge klonile z 28:39 (14:22). Celjska is equipped with obe tekmi igrala v Scandinavia.