Slovenský zväz biatlonu by mal vykonať niekoľko opatrení, vraví hlavná kontrolórka Fisterová[ad_1]

Sestry Fialkové dostali od disciplinárnej komisie Slovenského zväzu biatlonu zákaz štartu na súťažiach v biatlone spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky, pretože nepodpísali zmluvu so SZB BRATISLAVA 21.

BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Hlavná kontrolórka športu na Slovensku Alica Fisterová odporučila Slovenskému zväzu biatlonu (SZB) bezodkladne vykonať niekoľko opatrení. Agentúru SITA o tom informovala advokátska kancelária GARANT PARTNER legal s.r.o., ktorá zastupuje biatlonové pretekárky Paulínu a Ivonu Fialkové.

Cava to be able to take over

Podľa tejto správy If SZB v súlade here zákonom from športe prijať internú smernicu, ktorej predmetom budú práva a povinnosti športového reprezentanta, zosúladiť here zákonom from športe uzatvorenie zmluvných vzťahov upravujúcich vykonávanie športovej činnosti podľa zákona from športe to disciplinárne konanie VO veci porušenia rozhodnutia orgánov SZB zosúladiť s internými predpismi SZB, zákonom o športe a Ústavou Slovenskej republiky.

Sestry Fialkové dostali od disciplinárnej komisie Slovenského zväzu biatlonu (DK SZB) zákaz štartu na súťažiach v biatlone spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky. Ako dôvod tohto kroku DK SZB uviedla skutočnosť, že obe športovkyne z VŠC Dukla Banská Bystrica nepodpísali zmluvu, ktorú podpísali všetci ostatní reprezentanti.

Porušil zákon o porte

Športovkyne, ktoré rokovania so SZB prenechali právnikom, majú výhrady predovšetkým v marketingovej oblasti danej zmluvy. Podľa právnych zástupcov biatlonistiek, ktoré si pripísali okrem iného piate miesta na ZOH 2018 v Pjongčangu, SZB svojim konaním voči sestrám Fialkovým porušil zákon o športe, ako aj právo biatlonistiek na reprezentáciu Slovenska na významných medzinárodných podujatiach.

"Advokátska kancelária GARANT Partner Legal sro opätovne žiada Slovenský zväz biatlonu, aby ukončil nezákonný postup proti sestrám Fialkovým, ktorý trvá už niekoľko mesiacov, vydal štatút reprezentanta ES, ktorý sestry Fialkové podpíšu to umožnil sestrám Fialkovým reprezentovať Slovenskú republiku. Súčasne opätovne deklarujeme, že sestry Fialkové budú plne dodržiavať zákonný rámec pri používaní a zhodnocovaní ich osobnostných práv Slovenským zväzom biatlonu podľa príslušných ustanovení Zákona o športe, " uvádza sa v stanovisku kancelárie, ktoré agentúre SITA poskytol JUDr. Peter Haňdiak.

Posted if náš nový Magazín!

Video: Pes ukradol kameru a natočil skvelé zábery


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

[ad_2]
Source link