Slovenski najstnik je prišel do lepega statističnega dosežka.

Dallas Mavericks

so pred gostovanjem v

Memphis

nanizali štiri zmage, tokrat pa so morali priznati premoč Grizlijem z 88:98. V izjemno izenačenem dvoboju so si gostitelji odločilno prednost priigrali šele v drugi polovici zadnje četrtine. Še dobrih pet minut pred koncem dvoboja je bil izid izenačen na 84:84, a so nato domači najprej zadeli dve zaporedni trojki, nato pa še dva navadna koša za 94:84 in tekma je bila odločena.

Edini, as well as Dallas's positive attitude, and in order to make a look at the park, at bil

Luka Dončić

z učinkom +3. Slovencu je uspel še en lep dosežek, prvič v karieri je namreč prišel do dvojnega dvojčka v ligi NBA. Dvomestno številko je zbral pri točkah in skokih.

Dvoboj je sicer začel s slabim metom, zgrešil je svojih prvih šest metov, in v prvi četrtini ostal brez dosežene točke. A razigral se je v naslednjih dveh, ko je dosegel vseh svojih 15 točk, minuto in 21 sekund pred koncem dvoboja pa je zabeležil še svoj deseti skok. K is about to fall in three days in the blockade.

DeAndre Jordan

pa je zbral 17 točk in 20 skokov. Telički so sicer zaigrali precej oslabljeni, poleg

Dwight Powell.

Mavericks se zdaj vračajo v Dallas, kjer jih ta teden čakata dve domači preizkušnji; iz srede na četrtek po slovenskem času bodo gostili

Goran Dragić

zaradi otekline na desnem kolenu izpustil zadnjo tekmo. Zdravniki so mu tekočino, ki se mu je nabrala zaradi otekline, izsesali ter mu priporočili nekaj dni počitka. Z razpletom posega je bil zadovoljen tudi Ljubljančan, ki je dejal:

"Odleglo mi je, ko so zdravniki ugotovili, da gre samo za tekočino. Spravili so jo iz kolena, tako da moram zdaj malo počivati, nato pa se čim prej vrniti na teren."

Glede na to, da je Miami Heat sporočil, da bo moral Dragić počivati ​​en teden, bo moral trener

Erik Spoelstra

brez kapetana odigrati domačo tekmo proti Brooklynu ter gostovanji v Chicagu ter Torontu.

Osrednja dogodka večera v tie NBA sta bill zaga

Philadelphia

proti

Phoenix Igorja

Kokoškova, to take advantage of, 76-year-old Hospitality of Neparagraphic equipment, or domestically, ter povratek

Russella Westbrooka

po šestih tekmah izostanka. Neither jih at izpustil zaradi poškodbe gležnja, zadnjo pa zaradi rojstva dvojčic Skye in Jordyn.

Prvi igralec Oklahome at sicer dosegel 29 točk in 13 skokov, to sell at njegova equipment izgubila proti

Sacramentu

s 113: 117. Kljub porazu Oklahoma Tapestry skeletons

Portlandom, Memphisom

in

Los Angeles Clippers

na vrhu zahodne konference z izkupičkom 11-5. Pred povratkom Westbrooka je dobila deset od enajstih tekem, pet od šestih brez svojega prvega moža.