Vianočné trhy na košickej Terase otvoria remeselníci a folklóristi[ad_1]

Potrvajú mesiac a ponúknu každodenný program, tradičnú gastronómiu, remeselníkov aj živý betlehem.

KOŠICE 21. novembra (WebNoviny.sk) – Najväčšia košická mestská časť Západ aj tento rok pripravila celomesačné podujatie, ktoré od 23. novembra do 21. decembra obohatí predvianočnú atmosféru obyvateľom Terasy.

Už v piatok otvoria Remeselné trhy na námestí pred obchodným centrom Galéria, kde sa budú prezentovať remeselníci z viacerých cechov. O podujatí informoval vedúci oddelenia kultúry mestskej časti Západ Dominik Béreš.

Rozsvietia 15-metrový vianočný strom

V úvodný deň nebude chýbať ani hudobno-zábavný program, predstavia sa interpreti modernej hudby, ale aj folklóristi, pre deti bude pripravené animačné popoludnie s rozprávkovými a hudobnými pásmami. Návštevníkov Remeselných trhov čaká takmer každý deň až do Vianoc množstvo vystúpení hudobných a tanečných skupín, a tiež detských aktivít.

Skutočnú predvianočnú atmosféru umocní 30. november, keď počas veľkej otváracej šou "Terasa, rozsvieť sa!"Rozsvietia 15-metrový vianočný strom. Naladu spríjemíí aj Bon Jovi revival to ľudovo-humoristická skupina Bravo. Počas celého obdobia trhov nebude chýbať ani obľúbený živý betlehem so zvieratkami.

Symbolicky prispieť na charitu

"Na Terase sa počas celého mesiaca trhov vystriedajú mnohé hudobné skupiny, za všetky spomeňme bratislavskú tanečno-popovú kapelu King Shaolin, Arctic Monkeys revival, DIP-Yellowe, Riverstone a mnoho ďalších, piatky budú patriť ľudovej hudbe, v stredy sa predstavia country bandy. Tých menších návštevníkov potešia vždy v sobotu detské programy,"Povedal Béreš.

K trhom budú neodmysliteľne patriť pochúťky vianočnej gastronómie i tradičné varené nápoje. Počas piatkov budú môcť návštevníci symbolicky prispieť na charitu, a to kúpením si starostovskej čačiny, kapustnice či gulášu. Nedeľné programy zas vyplnia ľudové zvyky, traduci a koledy v podaní folklórnych skupín a spevokolov.

Complete program at dostupný na.

Posted if náš nový Magazín!

Video: Pes ukradol kameru a natočil skvelé zábery


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

[ad_2]
Source link