VIDEO Ambiciózna Vlhová si na fenomenálnu Shiffrinovú verila: Je silná, ale …[ad_1]

Petra Vlhová v Lahti po tretíkrát nechýbala na pódiu
Petra Vlhová v Lahti po tretíkrát nechýbala na pódiu

LEVI – Mikaela Shiffrinová úspešne začala poľovačku na šiesty slalomový glóbus vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. Fenomenálna Američanka sa síce v úvodnom slalome novej zjazdárskej zimy vo fínskom Levi nevyhla drobným zaváhaniam, ale v cieli druhého kola to stačilo na vyše polsekundový náskok pred slovenskou rivalkou Petrou Vlhovou a ešte väčší pred zvyškom konkurencie. Shiffrinová vyhrala 33. slalom v kariére a čoraz nástojčivejšie dýcha na chrbát historickej líderke v tanci medzi najhustejšie osadenými bránkami Rakúšanke Marlies Schildovej.

"Bola som prekvapená, ako trať držala pokope napriek teplému počasiu. Sneh bol naozaj celistvý, preto som mohla zatlačiť na podložku. Mala som aj moment hrôzy na vrchu kopca, ale zabojovala som a udržala to až do cieľa. Prvé preteky sezóny sú vždy veľká výzva, lebo nikto nevie, aký je vlastne rýchly. Po nich vo mne prevládajú dobré pocity, " Skonštatovala Mikaela Shiffrinová.

Fenomenálna Američanka má ako 23-ročná v zbierke 5 malých glóbusov za slalom a dva veľké za celkový triumf vo Svetovom pohári. Rovnako ako pred rokom bola v Levi jej najväčšou súperkou Slovenka Petra Vlhová. Zatiaľ čo vlani ju ambiciózna Liptáčka a zároveň vekom rovesníčka preskočila o 10 stotín sekundy, teraz sa tešila Shiffrinová na najvyššom stupienku o 58 stotín. "Verila som si, že mám na Shiffrinovú. Je silná, ale dá sa nad nadňň zvíťaziť. Aj tieto preteky ukázali, že je zdolateľná. Treba ísť naplno bez chybičky a potom to pôjde," povedala Petra Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Slovenka priznala chyby v strmej časti najmä prvého kola, čo ju stálo tento rok víťazstvo za polárnym kruhom. Zároveň však poukázala aj na nestabilné poveternostné podmienky. "V druhom kole strašne fúkalo, na štarte nebolo ideálne sa koncentrovať. Keď vám zafúka na rovine, môžete robiť čo chcete, budete pomalší .. V druhom kole som viac zariskovala v strmej pasáži, dala som do toho všetko. S druhým miestom som spokojá , " uviedla Vlhová.

Po Levi pokračuje Svetová pohár v alpskom lyžovaní v rýchlejšom slede ako dosiaľ. Už najbližší víkend (24.-25. 11.) sa ženská špička v technických disciplínach predstaví v americkom Killingtone, kde sa pôjde slalom aj obrovský slalom. "Už v nedeľu ráno sa presúvam do Ameriky. Vlani tam bola zima, uvidíme, čo prinesie tento rok. Nemám prehnané očakávania, na každé preteky sa pripravujem samostatne. Samozrejme, chcem odviesť svoj najlepší výkon a potom sa uvidí," dodala Vlhová.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA
Photo:
TASR / AP; Video: Youtube, RTVS

[ad_2]
Source link