VIDEO Senzačný finalista Zverev si vyslúžil piskot: Takto som zápas ukončiť určite nechcel[ad_1]

Roger Federer v diskusii s mladým podávačom lôpt
Roger Federer v diskusii s mladým podávačom lôpt

LONDYN – Nemecký tennis player Alexander Zverev postpone to finish the dvojhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals v Londýne (11. – 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena). Turnajová trojka Zverev zdolal v sobotňajšom semifinále za 97 minút 7: 5, 7: 6 (5) nasadenú dvojku Švajčiara Rogera Federera.

"Som neskutočne hrdý. Ja i celý môj tím sme tvrdo pracovali, aby som to dotiahol až do finále," povedal po senzanomnom triumfe Zverev. Ten dodatočne ľutoval situáciu z tajbrejku, keď za stavu 4: 3 pre Federera pri výmene vypadla zberačovi loptička a Nemec hneď avizoval rozhodcovi, aby presušil hru. Švajčiar tak stratil dobrú šancu zvýšiť na 5: 3, Zverev vzápätí esom vyrovnal na 4: 4 a skrátenú hru napokon získal pre seba. "Chcem sa odpravedlniť za moment z tajbrejku, ale podľa pravidiel sa v takejto situácii musí loptička opakovať. Takto som zápas ukončiť určite nechcel."

Mnohí diváci po zápase Zvereva pre tento incident vypískali, Federer ale súpera odmietol kritizovať: "V žiadnom prípade si nemyslím, že by to od neho bolo nešportové. Z tohto pohľadu je to úplne v poriadku, takéto veci sa stávajú."


Tagy: Roger Federer Turnaj masterv Alexander Zverev

Zdroj:
SITA, TASR
Photo:
SITA / AP – Tim Ireland

[ad_2]
Source link