VIDEO: Slovensko vládne MMA. Karol Ryšavý vyhral súboj o titul Oktagon – Výzvy[ad_1]

please 07:15
|

Oktagon 10 sa zapísal do histórie československého MMA. Jubilejný turnaj prestížnej organizácie totiž zhliadli tisícky divákov. Veľkolepá šou v O2 Aréne navyše ponúkla fanúšikom zaujímavé zápasy s populárnymi bojovníkmi.

Počas galavečera mohli diváci zhliadnuť až dva titulové zápasy. Najočakávanejší bol dúboj Baroque gore s Davidom Kozmom. Ten napok slovenský borec prehral na TKO, pričom si zranil nohu.

"Som z toho veľmi sklamaný. Hneď v pondelok pôjdem na vyšetrenie k doktorovi. Nemyslím si, že som bol pretrénovaný. Trénoval som tak, ako pred inými zápasmi, takže v tomto nebol žiadny problém, "vravel Gábor Boráros na pozápasovej tlačovke.

Pôsobivý duel videli diváci v súboji o titul šampióna reality show OKTAGON Výzva III. Ten Napocon do tretice získal pre slovenské farby Karol Ryšavý. "Lepšie sa cítiť nemôžem. Makali sme na tom od začiatku šou. Nebol som v tomto zápase favorit, ale Attila Végh zo mňa spravil šampióna, za čo som mu ohromne vďačný, " zhodnotil bojovník po súboji.

Ten navyše prezradil, že MMA trénuje zatiaľ len tri roky. Keď prišiel na svoj prvý tréning, mal až sto kíl. "There is no problem, Attila Végh. I got my ale bolo dohovorené a začal som na sebe makať. Teraz som tu s opaskom, po ktorom som túžil od začiatku výzvy. "

Hlavný súboj večera patril Tomášovi Ókovkov, ktorý sa do oktagonu postavil proti Corymu Gallowayovi. Americký super mal nášho bojovníka preveriť v tom, či zvládne zápasiť aj s borcami zo zámoria, pričom poškuľoval po UFC.

"Sám ale neviem. Ak by som mal ísť zápasiť do Ameriky, musel by som tam ísť minimálne dva týždne predtým. Naozaj teraz neviem povedať, či je to moja priorita. Stále sa však chcem zlepšovať, " priznal Tomáš Deák.

Ďalší slovenský bojovník Attila Végh sa po ročnej prestávke vrátil triumfom nad Brazílčanom Maiquelom Falcaom. Po troch kolách sa radoval po jednomyseľnom výroku rozhodcov 30:27.

"Vedel som, že mám kvalitného súpera, nepodcenil som prípravu. Nebol to príliš akčný zápas, musel som rozmýšľať, aby som neurobil žiadnu chybu, vyšlo mi to. Chcem sa poïakovať tímu, rodine, kamarátom … Spolu sme najsilnejší, "povedal 33-ročný Végh, ktorý je bývalý šampión druhej najprestížnejšej organizácie sveta Bellator.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY OKTAGON 10

Tomasz Koluc porazil Peter Šlahor v 1. kole TKO (zranenie)

Marek Bartl porazilL Tomáš Linh Le Sy na TKO v 1. kole (cut, zastavené doktorom)

Michal Konrád porazil Františeka Fodora na body (2x 29-28, 28-28)

Filip Macek porazil Tarasa Gryckiva na submisiu (trinagle choke) v 1: kole

Ronald Paradeiser porazil Aziza Dauliatova the body (3x 30-26)

Robo Pukač porazil Jana Janka na body (2x 30-28, 29-28)

Hlavná karta

Karol Ryšavý porazil Jakuba Dohnala v druhom kole na TKO

Jeremy Kimball porazil Miloša Petráška v prvom kole na TKO

Attila Végh porazil Maiquela Falcaoa na body (3x 30-27)

David Kozma porazil Gábor Boráros v druhom kole na TKO (zranenie)

Tomáš Deák porazil Coryho Gallowaya na body (30-27, 30-26, 30-25) k

[ad_2]
Source link