VIDEO z ktorého mrazí: Prvé slová iba 17-ročnej jazdkyne po desivej nehode[ad_1]

Sophia Flörschová
Sophia Flörschová

MACAO – Svetové finish formule 3 v Macau zatienila desivá nehoda iba sedemnásťročnej nemeckej pilotky Sophie Flörschovej. So svojím monopostom vyletela po kolízii s iným vozidlom na konci dlhej cieľovej rovinky na mestskom okruhu v rýchlosti okolo 250 km / h z trate. Preletela cez bariéru z pneumatík a cez pletivo nad hlavami traťových komisárov a ďalších prizerajúcich ľudí.

Federácia FIA po niekoľkých minútach všeobecného zdesenia zahnala najhoršie obavy a oznámila, že jazdkyňa po po nehode pri vedomí a comunikovala. In preposition, you do not know what you want to do, but you do not know what you want to do, but you will not be able to know what you want to do.

Samotná jazdkyňa už dokonca z nemocnice odkázala, že je v poriadku, v pondelok sa ale podrobí operácii. "Chcem dať všetkým na vedomie, že som OK,"uviedla na sociálnych sieťach.

Zranení boli ešte ďalší štyria ľudia. Japonský pilot Šo Cuboi, s ktorým mala Flörschová kolíziu, bol prevezený do nemocnice s bolesťami chrbta. V starostlivosti lekárov sa ocitli aj dvaja fotografi, jeden utrpel poranenie pečene, druhý aliaj mozgu a zranenia na tvári. Jeden z traťových komisárov bol hospitalizovaný so zlomenou čeľusťou.

Preteky boli po nehode prerušené, po hodine ale pokračovali a vyhral ich Brit Daniel Ticktum, ktorý obhájil vlaňajšie prvenstvo.

Mladá Flörschová v tohtoročnej sezóne vo formule 3 debutovala, predtým jazdila vo formule 4 a ako prvá žena v nej vybojovala aj dve pódiové umiestnenia.


Tagy: Formula 3 Sophia Flörschová

Zdroj:
ČTK, športky
Photo:
Koláž Športky

[ad_2]
Source link