Volkswagen Passat sa bude vyrábať v Česku[ad_1]

Nové rodisko sa hľadá pre Škodu Karoq and Seat Ateca.

MLADÁ BOLESLAV, EMDEN. Automobilka Škoda Auto je rada, že bude v Česku naďalej vyrábať modely Superb. Už viac ako rok sa špekulovalo o jeho možnom presune do výrobného závodu Volkswagen v nemeckom Emdene.

V piatok nakoniec padlo opačné rozhodnutie – presunúť výrobu Volkswagenu Passat do závodu v českých Kvasinách. Tento krok zaistí dlhodobú budúcu konkurencieschopnosť oboch českých výrobných závodov, povedal predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

V Kvasinách sa tak po roku 2023 budú okrem Passatu spolu vyrábať aj Škoda Superb a Kodiaq. Information about the conference of potvrdil šéf concerns VW Herbert Diess.


Článok pokračuje pod video reklamou

Hľadá sa miesto pre novú fabriku

"Rozhodnutie dozornej rady concerns Volkswagen zaručuje optimálne využitie výrobných kapacít naprieč značkami po roku 2022. Sme radi, že na základe tohto rozhodnutia budeme aj naďalej vyrábať našu vlajkovú loď, model Škoda Superb, v Českej republike, ktorá je domovom značky Škoda," povedal Maier .

V rovnakom závode sa v súčasnosti vyrábajú aj modely Škoda Karoq a Seat Ateca. Ich výroba sa má presunúť do úplne nového závodu Volkswagenu, ktorý by sa mal nachádzať vo východnej Európe. Jeho miesto zatiaľ neolo vybrané.Prečítajte si tiež: Škoda zverejnila technické detaily novinky Scala. Čo zatiaľ or nej vieme?

Presun výroby modelu Passat do Kvasin podľa Maiera využíva potenciál pre vzájomnú synergiu medzi značkami concerns Volkswagen. Medzi rokmi 2015 až 2017 investovala automobilka do závodu v Kvasinách vyše 11 miliárrd eur.

Maier pripomenul, že už budúci rok začína v Kvasinách výroba prvého modelu značky Škoda s plug-in-hybridným pohonom, ktorým bude Superb. Od roku 2020 bude Škoda v Mladej Boleslavi vyrábať vozidlá s čisto elektrickým pohonom.

"Prijaté rozhodnutie tak zabezpečujú dlhodobú budúcu konkurencieschopnosť oboch českých výrobných závodov," povedal Maier.

V ure aj ajýýba na Slovensku

Rozhodnutie Volkswagenu o stavbe nového závodu vo východnej Európe ponúka podľa Maiera možnosť realizovať zvýšenia výrobných kapacít pre modely značky Škoda. K feature výroby modeling Karoq do nového závodu sa Maier zatiaľ nevyjadril.

V hre je okrem Rumunska, Turecka, Bulharska a Maďarska údajne aj východ Slovenska. Po tom, čo sa automobilka BMW talks about the local localization pre svoj nový závod prednosť maďarskému Debrecínu, čaká logistický park Haniska pri Košiciach stále na príchod veľkého investora.

[ad_2]
Source link