XFN 14: Víťazný návrat Tomiho Kida, ďalšiemu stretnutiu v ringu sa nebráni: Nikdy nehovor nikdy[ad_1]

tell us 07:34
|

Slovák Tomáš Kovács absolvoval úspešný návrat do profesionálneho boxerského ringu. Na nedeľňajšom galavečere XFN 14 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu obstaral záverečné predstavenie a Maďara Andrása Suláka zdolal jednomyseľným výrokom rozhodcov.

XFN 14: Karlos Vémola si v Bratislave vylepšil bilanciu: Cítil som sa tu ako doma >>

Duel dvoch pästiarov po štyridsiatke sa celých šesť kôl odvíjal v exhibičnom tempe, ani jeden sa neocitol v problémoch.

"Proud bulk náročná, mal som šťastie, že nebolo extra tempo, bol to skôr takticko-technický zápas. Boxovali sme šesť kôl per tri minúty po štyridsiatke, myslím si, že je to celkom dobrý výkon. V prvom rade by som sa chcel poďakovať môjmu súperovi, že prijal túto výzvu. "

"Návrat bol ťažký, dva roky som mal pauzu, venoval som sa mnohým iným veciam. Mal som dosť veľkú trému, či pôjdu ruky, či pôjde telo. Teším sa, že som opäť vstúpil do ringu," povedal "Tomi Kid", ktorý si zlepšil bilanciu na 29 víťazstiev (17 KO) about dvoch prehrách. Sulák klesol na 5-3-1.

Kovács ozvláštnil galavečer zmiešaných bojových umení, pred jeho stretnutím museli organizatori prestavať osemuholníkovú klietku na boxerský ring. Pre návrat sa rozhodol napriek ďalším povinnostiam, chystal sa naň od začiatku roka:

"If you have a look, I'm going to see if you're looking for a good time. You're going to know what you're doing, and I'm sorry for you. Trénujem mojich zverencov, pripravovali sme sa na ME. Riešili sme to operatívne, všetko sa dá, len treba chcieť. Bolo vidieť, že je na mne hrdza, cítil som to z psychickej stránky, dva dni predtým to bolo dosť náročné. Potreboval som sa viac sústrediť, lebo som mal veľa aj negatívnych myšlienok. "

Pre Kovácsa ako prezidenta Slovenskej boxerskej federácie (SBF) bol nedeľňajší večer o to radostnejší, že Andrej Csemez vybojoval na otvorených majstrovstvách Európskej únie v španielskom Valladolide zlato v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov.

"Tomi Kid" však nevylúčil, že scénu ešte úplne neprenechá mladším nasledovníkom: "Nikdy nehovor nikdy. Manželka mi povedala, že ma bude podporovať, nech sa rozhodnem akokoľvek, čo je pre mňa veľmi dôležité. Neprestanem trénovať, je to časť môjho života. Ak príde ďalšia výzva, určite ju rád prijmem."

[ad_2]
Source link