Za slušné Slovensko: Objavujú sa spravodajské hry[ad_1]

Polícia prešetruje postup šéfa NAKA.

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Policajé vyšetrovanie aktivistov, ktorí pripravujú protesty Za slušné Slovensko, rozhádalo policajné špičky aj členov strany SaS. Viacerí účastníci kauzy hovoria o spravodajských hrách.

Polícia sa zaoberá anonymným trestným oznámením, že organizátori protestov Za slušné Slovensko sú platení zo zahraničia. Národná kriminálna agentúra ich preto v novembri predvolávala na výsluchy. Zastavila ich až po tom, keď sa informácia o výsluchoch dostala na verejnosť.

Policajý šéf Milan Lučanský cez víkend naznačil, že ho šéf NAKA Peter Hraško pri vyšetrovaní oklamal. Keď analyzoval anonymné trestné oznámenie na organizatorov protestov, zistil, že v ňom nesedia viaceré údaje s tými, ktoré mu poskytlo vedenie NAKA.

Prečítajte si tiež: Lučanský o oznámeniach na aktivistov: Niektoré informácie od NAKA nesedeli

Polícia Hraškov postup stále prešetruje, viac nechce povedať.

Medzitým si médiá všimli, že bývalý príslušník SIS Pavol Forisch zverejnil svoje trestné oznámenie na organizatorov protestov, kde takisto tvrdí, že sú platení zo zahraničia. Jeho tvrdenia sú podobné tvrdeniam šéfa Smeru Roberta Fica.

Strana Smer to na facebooku okamžite interpretovala tak, že práve Forisch je zrejme anonym, ktorý podal trestné oznámenie na organizátorov.

Smer to označil za spravodajskú hru poslanca za SaS Jozefa Rajtára, ktorý s Forischom v minulosti spolupracoval. Napríklad niektoré zo zistení v kauze Bašternák, ktoré Rajtár zverejňoval, mu poskytol práve Forisch.

Forisch sa v médiách dlhé roky neobjavoval, až kým minulý rok nevysvitlo, že je medzi ľuďmi, ktorí sa sporia s finančnou skupinou Penta o humenskú spoločnosť Mecom Group. V posledných týždňoch začal verejne napádať prezidenta Andreja Kisku, poslankyňu SaS Luciu Ďuriš Nicholsonovú a organizatorov protestov. Uťahoval si aj z Rajtára, ktorému kedysi poskytol informácie.

"Neviem, či úmyselne, alebo neúmyselne, ale zjavne som bol zatiahnutý do spravodajských hier," povedal pre Sme Rajtár.

Hraško a Lučanský

Policajý prezident Lučanský v sobotu oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

[ad_2]
Source link