Žampovi vstup do sezóny nevyšiel: V Levi sa črtá štvrtý diel súboja Hirscher verzus Kristoffersen[ad_1]

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

LEVI – Slovenskému lyžiarovi Adamovi Žampovi nevyšiel vstup do novej sezóny Svetového pohára, keď v 1. kole nedeľného slalomu vo fínskom Levi vypadol. Ešte na plochej časti pred prvým medzičasom zachytil žŕdku špicom lyže a hoci vošiel do ďalšej bránky, v zmysle regúl pre automatickú diskvalifikáciu nepokračoval v jazde. Žampa mal štartové číslo 31, na súťaž sa s 55-kou chystal aj Matej Falat.

Prvé mužské preteky SP naznačili, že medzi husto uloženými bránkami sa odohrá štvrtý diel slalomárskej drámy Hirscher vs. Kristoffersen. Rakúšan Marcel Hirscher predviedol v Levi tradičnú dravú jazdu s viacerými polohami "ležmo" a zdalo sa, že sa k jeho času 54,27 s nikto nepriblíži. Lenže čistou jazdou sa to podarilo opäť Nórovi Henrikovi Kristoffersenovi, ktorý zaostal len 7 stotín. Na dohľad superfavoritov sa z druhej žrebovanej osmičky štartujúcich vyšvihli Francúzi, Noel Clement stratil 38 stotín, Victor Muffat-Jeandet rovnú polsekundu.

Tri roky sa dvaja fenomenálni technici úplne nerušene pasujú o titul slalomového kráľa v SP. Pred tromi rokmi bol úspešný Kristoffersen, po ňom dvakrát Hirscher, ktorý nadviazal na predchádzajúce tri malé glóbusy. Nórsky sok bol jediný, ktorý dokázal na jednu sezónu prerušiť v roku 2016 jeho slalomovú hegemóniu.

SP v zjazdovom lyžovaní – Levi (Fín.) – nedeľa – výsledky ::

Slalom mužov – po 1. kole: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 54,27 s, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0.07 s, 3. Clement Noel +0,38, 4. Victor Muffat-Jeandet (obaja Fr.) +0, 50, 5. Michael Matt +0.55, 6. Manuel Feller (Raja works) +0,89, … 38. Matej Falat +2,60 s – nepostúpil do 2. kola, … Adam Žampa ( work SR) – nedokončil 1. neck


Tagy: Marcel Hirscher Adam Žampa Henrik Kristoffersen

Zdroj:
TASR, SITA
Photo:
SITA / AP – Gabriele Facciotti

[ad_2]
Source link