Závod Kia Motors Slovakia navštívil minister hospodárstva Peter Žiga, diskutoval aj o investíciách[ad_1]

V stredu 21. novembra navštívil minister hospodárstva Peter Žiga výrobný závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Po diskusii s vedením spoločnosti si zo záujmom prezrel výrobné priestory lisovne, zvarovne a montážnej haly.

Dae-Sik Kim, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti po návšteve povedal: "Som veľmi rád, že pán minister prijal moje pozvanie. Oceňujem, že sme mohli osobne diskutovať o súčasnom stave spoločnosti Kia Motors Slovakia. Tento rok sme do výroby zaviedli tri nové karosárske verzie modelu Kia Ceed, aby sme zabezpečili svoju konkurencieschopnosť v Európe. Rovnako sme sa zhovárali aj o výzvach, ktorým v súčasnosti na Slovensku čelí automobilový priemysel, o technologiách budúcnosti, alternatívnych pohonoch ako aj automatizácii a robotizácii výroby. "

Zdroj: Kia Motors Slovakia

"Automobilka Kia Motors Slovakia a jej dodávateľská sieť patrí k pilierom slovenskej ekonomiky a je súčasne dôležitým zamestnávateľom. On the other hand, Príncipe, on the other hand, invests in a list of projects, or podpore jej ïalšieho pôsobenia, vrátane investície do rozvoja, pridanej hodnoty a zvyšovania konkurencieschopnosti oproti zahraničiu, " povedal Peter Žiga, minister hospodárstva Slovenskej republiky.

Rok 2018 sa v spoločnosti Kia Motors Slovakia nesie v znamení spúšťania výroby nových modelov. Postupne zahájila výrobu completnej modelovej rady modelu Ceed v troch rôznych karosárskych verziách. Päťdverovú a kombi verziu v priebehu minulého týždňa doplnila najšportovejšia karosárska verzia ProCeed.

Okrem toho bola v máji predstavená aj vynovená Kia Sportage, ktorá je vyrábaná aj s mild-hybridným vznetovým pohonom. Práve vďaka úspešnému spusteniu výroby nových modelov je Kia Motors Slovakia schopná dlhodobo poskytovať stabilné pracovné miesta pre viac ako 3 800 zamestnancov. Atraktívny dizajn a moderné technologie obsiahnuté v nových modeloch zaručujú konkurencieschopnosť jednak automobilov ako aj samotnej automobilky na európskom trhu.

V tomto roku Kia Motors Slovakia pokračuje aj vo svojich investičných aktivitách a plánuje celkovo preinvestovať takmer 200 miliónov eur. Okrem investícií spojených so spustením výroby nových modelov Kia Motors Slovakia otvorila v auguste vlastné zdravotné stredisko priamo v areáli závodu, kde zamestnanci naplno využívajú moderné zariadenia, ktoré slúžia na prevenciu chorôb z povolania. V investíciách plánuje pokračovať aj v roku 2019 a rozvíjať tak svoje aktivity na Slovensku a v Európe.

[ad_2]
Source link